strona główna Aktualności Forvia - nowy globalny dostawca części samochodowych
2022-02-09, ostatnia aktualizacja 2022-02-09 09:05

Forvia - nowy globalny dostawca części samochodowych

Forvia

Firmy Faurecia i Hella ogłosiły nazwę nowo połączonej Grupy Forvia utworzonej po pomyślnym zakończeniu przejęcia pakietu kontrolnego akcji Hella przez Faurecię 31 stycznia 2022 r. To obecnie siódmy największego na świecie dostawca części samochodowych.

Forvia łączy technologie i silne strony przemysłowe obu firm – Faurecii i Helli. Jej wizja przyszłości opiera się na czterech filarach: bezpieczeństwie, zrównoważonym rozwoju, zaawansowanych rozwiązaniach i doświadczeniach dostosowanych do potrzeb klienta.
Z ponad 300 zakładami przemysłowymi, 77 centrami badawczo-rozwojowymi i 150 000 pracownikami, w tym 35 000 inżynierami w ponad 40 krajach, nowo powstała Grupa zapewnia unikalne i kompleksowe podejście do wyzwań motoryzacyjnych. Forvia dzieli się z 6 grup biznesowych z 24 liniami produktowymi, a jej portfolio obejmuje ponad 14 000 patentów.
Faurecia i Hella będą nadal działać jako dwie niezależne spółki prawne, ściśle współpracując w celu stworzenia trwałej wartości dla wszystkich zainteresowanych stron.
W ramach Forvia przedsiębiorstwa zachowają swoje nazwy prawne, tj. Faurecia i Hella. Będą one komunikowały się pod nazwą Forvia jako nazwą parasolową, a ich produkty będą nadal wprowadzane na rynek i dystrybuowane pod ich obecnymi markami.

Tagi

Hella  Faurecia  Forvia Wasi dostawcy

Podobne

Polecane