strona główna Wydarzenia Dach firmy Webasto w premierowym Mercedesie
2012-04-02, ostatnia aktualizacja 2012-04-02 08:37

Dach firmy Webasto w premierowym Mercedesie

Mercedes SLS AMG Roadster mini

Fot. Webasto

Mercedes SLS AMG Roadster mini

Działający w firmie Webasto wydział Webasto-Edscha, specjalizujący się w elementach wyposażenia kabrioletów, zaprojektował system dachowy do samochodu Mercedes-Benz SLS AMG Roadster.

Premiera auta miała miejsce na tegorocznej wystawie Motor Show, która od 8 do 18 marca odbywała się Genewie. Taki sam pojazd, zaprojektowany w latach 50. ubiegłego wieku był wyposażony w drzwi otwierane do góry; najnowsza wersja auta dysponuje jednostką napędową o mocy 571 koni mechanicznych i ma miękki dach w kolorze czarnym, czerwonym lub beżowym.

Do zamknięcia lub otwarcia dach potrzebuje zaledwie 11 sekund. Operację otwarcia da się przeprowadzić także w czasie jazdy – pod warunkiem, że prędkość nie przekracza 50 kilometrów na godzinę. Po zamknięciu dach wytrzymuje wiatr o prędkości sięgającej nawet 315 kilometrów na godzinę.

Przełącznik otwierający bądź zamykający dach jest wbudowany w oparcie pod ramieniem i może być obsługiwany zarówno przez kierowcę, jak i przez pasażera. Dach składa się za siedzeniami w harmonijkę o kształcie litery Z. Projektanci starali się aby całość była jak najlżejsza, ale nawet pomimo zastosowania cienkiego materiału dach ma warstwę izolacyjną zapewniającą wygłuszenie hałasu.

  • 2012-10-03 14:30

    SztukaWyciszania.pl

    Andrzej

    Jestem tylko ciekaw czy ten dach faktycznie został dobrze wygłuszony, czy jednak potrzebne będzie dodatkowe wyciszanie. Wiem, że w kabrioletach jest pod tym względem jednak dość cienko... Z drugiej strony są firmy, jak np. warszawska SztukaWyciszania.pl, która takim kompleksowym wyciszaniem samochodów się zajmuje, więc w razie czego jest się gdzie udać na \"poprawki\":P

    skomentuj


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane