strona główna Aktualności Dunlop i wyścigi
2013-09-20, ostatnia aktualizacja 2013-09-20 07:08

Dunlop i wyścigi

Fot. Dunlop

Fot. Dunlop

Przygoda Dunlopa z wyścigami samochodowymi zaczęła się w 1902 roku, gdy Marcel Renault zwyciężył w wyścigu Paryż-Wiedeń na dystansie 990 km. Jego pojazd był wyposażony w opony marki Dunlop.

Rok później ze względów bezpieczeństwa przestano organizować wyścig Paryż-Wiedeń. Dunlop angażuje się jednak w sport motorowy do dziś i  od samego początku jest związany z torem wyścigowym Le Mans. Pierwsze zwycięstwo auta na oponach Dunlopa miało tam miejsce już w 1924 roku. Podczas ostatniej imprezy, która odbyła się w czerwcu, auta na oponach Dunlopa prowadziły przez 326 z 329 okrążeń toru Le Mans. Osiem różnych samochodów wykonało jedenaście najszybszych okrążeń właśnie na oponach marki Dunlop. Trzy najlepsze drużyny oraz pięć z sześciu najlepszych na mecie aut jechało na oponach Dunlopa.

Także podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring Dunlop dostarcza opony zarówno zespołom profesjonalnym, jak i kierowcom startującym prywatnie. Do transportu gum w ostatnim wyścigu wykorzystano aż 14 pojazdów ciężarowych. Poza tym Dunlop jest partnerem Pucharu Renault Clio i Mini Trophy.

Od 2006 roku przy udziale Dunlopa odbywa się kolejny wyścig dwudziestoczterogodzinny – Dunlop 24h Dubai. Impreza pozwala oglądać zmagania pojazdów GT i turystycznych także w zimie; kierowcy w Dubaju sprawdzają formę i przygotowują się do sezonu. Wyścig jest organizowany się na torze Dubai Autodrome liczącym 5,39 km.

Tagi

Dunlop  Wyścigi  Sport 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane