strona główna Fotogalerie

Mitsubishi L200

Popularność pikapów w naszym kraju ma dwie główne przyczyny. Pierwsza to specyficzne przepisy podatkowe, które przez długi czas jedynie od tego typu aut pozwalały odliczać pełną stawkę podatku VAT od ceny zakupu i paliwa. Druga przyczyna to kiepski stan wielu dróg.

Mitsubishi L200 to jeden z częściej spotykanych pikapów w Polsce. Być może nie w takiej wersji jak samochód widoczny na zdjęciach, ale dość często można oglądać te auta na naszych ulicach. Producent oferuje L200 w trzech wersjach nadwoziowych: z pojedynczą kabiną, półtorej kabiny i z podwójną kabiną. Najbardziej popularna jest ta ostatnia i trudno się temu dziwić, bo zapewnia najwięcej przestrzeni, a tym samym najlepsze warunki podróżowania i uniwersalność.

Testowe L200 wyposażono w turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 2,5l, który zaskoczył dynamiką i elastycznością. Według danych producenta, auto przyspiesza do setki w 14 sekund i jest to całkiem niezły wynik, choć subiektywne odczucia są jeszcze lepsze. Jednak istotniejsza jest elastyczność, która – dzięki momentowi obrotowemu wynoszącemu 400 Nm – jest naprawdę znakomita. Dużą zaletą pikapa Mitsubishi jest zawieszenie – jego duży skok, w połączeniu ze sporych rozmiarów oponami, okazuje się doskonałą receptą na zniszczone drogi. Kolejnym plusem jest możliwość używania napędu na cztery koła w pełnym zakresie prędkości i na wszystkich rodzajach nawierzchni. W konkurencyjnych autach Nissana i Toyoty można wykorzystywać 4x4 tylko na luźnych podłożach, które pozwalają na uślizg jednego z kół.

Mitsubishi L200 gwarantuje całkiem niezły komfort. Spora przestrzeń, dobra widoczność zza kierownicy, mocny i elastyczny, a przy tym dość oszczędny (ok. 12 litrów na 100 km) silnik, i dobrze zestrojone zawieszenie to jego największe zalety. Wadą są z kolei rozmiary, które potrafią utrudnić jazdę w wąskich i ciasnych uliczkach oraz parkowanie.

Inne galerie

Museo Nazionale dell'Automobile
Narodowe muzeum samochodów w Turynie powstało oficjalnie w 1960 roku jako kontynuacja prywatnych galerii pojazdów zabytkowych włoskich rodzin związanych głównie z koncernem FIAT.

Złote medale MTP
Jedenaście produktów zostało uhonorowanych w konkursie o Złoty Medal MTP Targów Techniki Motoryzacyjnej.

Tip-Topol Tour
Akcja Tip-Topol Tour 2013 została przygotowana z okazji 25-lecia istnienia tej firmy na polskim rynku. Zgodnie z harmonogramem cyklicznych spotkań, po Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy i Gdańsku, przyszła kolej na Wrocław.

Dzień na wyścigach w Porto
Wyścigi formuły WTCC (World Touring Car Championship, Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych), następnej pod względem sportowego prestiżu po F1, rozgrywane są od 1987 roku.

Mistrzostwa świata w blacharstwie samochodowym
Tegoroczna olimpiada blacharstwa samochodowego, której finał rozegrano z początkiem lipca w Lipsku stała na najwyższym światowym poziomie, gdyż zawodnicy naprawiali samochody BMW sprzętem Car-O-Liner.

13. Targi Inter Cars
Targi Części Zamiennych, Narzędzi i Wyposażenia Warsztatów zorganizowane przez firmę Inter Cars potwierdziły, że jest to największa i najciekawsza impreza motoryzacyjnej branży nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej.