2014-05-12, ostatnia aktualizacja 2014-05-12 06:45

Na dobry początek...

Przyspieszony w ostatnich latach rozwój konstrukcji pojazdów drogowych sprawia, iż równie szybko zmienia się zapotrzebowanie ich użytkowników na różne rodzaje motoryzacyjnych usług. Tym zmianom muszą nieustannie towarzyszyć modyfikacje rynkowych ofert warsztatów i serwisów. Dlatego powstaje wciąż wiele nowych tego rodzaju placówek, a te od lat już funkcjonujące wprowadzają w trybie gruntownej modernizacji kolejne specjalizacje, dostosowane do aktualnego popytu.

W obu wypadkach sukces zależy w decydującym stopniu od trafności dokonywanych zakupów warsztatowego wyposażenia. Zapytaliśmy więc jego znanych polskich dostawców, które z oferowanych przez nich urządzeń szczególnie polecają firmom usługowym bądź to debiutującym na rynku w ogóle, bądź rozwijającym dodatkowe kierunki działalności.

wyposażenie warsztatów

Sławomir Dutkiewicz

Wimad

Udogodnienia finansowe

W ofercie naszej firmy posiadamy m.in.urządzenia dostosowane do finansowych możliwości początkujących warsztatów. Należą do nich choćby wyważarki do kół marki Hofmann Megaplan (np. Megaspin 200-2S). Umożliwiają one komfortową pracę, a ich przystępna cena wynika ze skromniejszego wyposażenia w pewne elementy i funkcje (na przykład w cyfrowe wyświetlacze zamiast kolorowych monitorów).

Podobne propozycje to montażownica do kół Megamount 201, produkowana również przez Hofmann Megaplan, mogąca obsługiwać koła o rozmiarze do 20", albo wyważarka do kół Hunter GSP 9222 LITE, która jest wprawdzie wyposażona w ciekłokrystaliczny monitor oraz wiele pomocnych funkcji, lecz w odróżnieniu od wyważarki RFT nie posiada rolki dociskowej do przeprowadzania tzw. testu drogowego, co wpływa na jej bardzo korzystną cenę.

Oferowane przez nas systemy do pomiaru i regulacji geometrii ustawienia kół i osi dzielą się na dwie zasadnicze grupy: PA z oprogramowaniem systemowym Linux oraz WA oparte na systemie Windows. Różnica cen pomiędzy analogicznymi urządzeniami z obu rodzajów wynosi kilkanaście tysięcy złotych na korzyść PA.

Mamy też trzy specjalne programy pomocy klientom rozwijającym swą usługową działalność. Jeśli zamierzają oni w tym celu kupić u nas bardziej zaawansowane urządzenia, proponujemy im odkup urządzeń dotychczas używanych. W przypadków systemów do pomiaru i regulacji geometrii proponujemy oprócz wspomnianego odkupu dwa inne programy: "Reinkarnację" oraz "Reaktywację". Polegają one na modernizacji urządzeń poprzez zmianę oprogramowania na najnowsze oraz na wymianie głowic aktywnych na najnowsze kamery pasywne (3D).

Inną możliwość poprawy jakości świadczonych usług i zwiększenia przychodów serwisu posiadającego już urządzenia do geometrii zapewnia system Hunter Quick Check. Jest on przeznaczony do szybkiego pomiaru geometrii kół i pozwala na wstępną ocenę stanu zawieszenia pojazdu dla podjęcia decyzji o jego ewentualnej regulacji.

Warsztatom poddawanym gruntownej modernizacji proponujemy też np. wymianę dźwigników czterokolumnowych na nożycowe, które zajmują mniej miejsca i są bardziej komfortowe w użytkowaniu.

wyposażenie warsztatu

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane