2014-05-12, ostatnia aktualizacja 2014-05-12 06:45

Na dobry początek...

wyposażenie warsztatów

Jędrzej Siwek

Norfi Polska

Systemy wentylacyjne

Każdy samochodowy warsztat potrzebuje skutecznej wentylacji stanowiskowej (wyciągi spalin) i tzw. wentylacji bytowej, zapewniającej właściwe warunki pracy w pomieszczeniach roboczych. Licząc się z ograniczonymi budżetami firm usługowych rozpoczynających swoją działalność, opracowaliśmy kompletne zestawy serii S zarówno w postaci pojedynczych wyciągów (np. S6-4996-101), jak i bębnowych systemów wyciągowych (np. S5-4601-100). Są to urządzenia tańsze, lecz w pełni kompatybilne z droższymi, należącymi do serii P. Główne różnice między seriami dotyczą rodzajów zastosowanych w nich węży i ssawek. Zakup urządzenia w wersji podstawowej daje więc użytkownikom możliwość jego rozbudowy w przyszłości o elementy będące standardem w droższych rozwiązaniach.

Bazowa wersja szyny Norfi-Line Alu150 ma zastosowanie jako wyciąg spalin dla warsztatu samochodowego, a dodanie do niej balansera samoczynnie regulującego długość węża oraz układu automatycznego odczepiania ssawki, zmieniają konfigurację urządzenia na optymalną dla stacji kontroli pojazdów. Co ciekawe, nawet zastosowanie wózka w wersji do samochodów osobowych nie zamyka nam możliwości wykorzystania systemu jako wyciągu spalin dla okręgowej stacji kontroli pojazdów. Proste jest również wykorzystanie szyny Norfi-Line na hamowni, gdyż wymiana węża i ssawki oraz dołożenie prostego systemu chłodzenia uszczelek gumowych sprawia, że to rozwiązanie nadaje się do odciągania spalin o wysokich temperaturach. Pozostaje tylko dobrać odpowiedni wentylator.

Na bazie tych samych elementów skonstruowany został wyciąg spalin stosowany w zajezdniach autobusowych (dla stanowisk OT lub OC), a nawet dla fabryk samochodów, gdzie wymagana jest praca przez 24h na dobę. Ten sam system, wzbogacony o elementy automatyki (czasami pneumatyki), sprawdza się jako rozwiązanie przeznaczone dla montowni samochodów. Jest to możliwe między innymi dlatego, że urządzenia Norfi, nawet w ich podstawowych wersjach, są konstruowane w oparciu o materiały i rozwiązania o najwyższej jakości.

wyposażenie warsztatu

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane