2014-05-12, ostatnia aktualizacja 2014-05-12 06:45

Na dobry początek...

wyposażenie warsztatów

Wojciech Jagodziński

Inter Cars

Pierwsze inwestycje

Na dobry początek należy się zastanowić, co będziemy w naszym nowym warsztacie robić lub jaką modernizację przeprowadzić w placówce już funkcjonującej. Tak czy inaczej, gdy zaczynamy przygodę w branży motoryzacyjnej na polu działalności usługowej polegającej na naprawie pojazdów, nie obejdziemy się bez dobrych narzędzi ręcznych. Biorąc pod uwagę, że dopiero zaczynamy i jeszcze nie mamy "nic", powinniśmy zacząć od zakupu odpowiednio wyposażonego wózka narzędziowego. W ofercie Inter Cars znajduje się obecnie cała gama wózków z różnymi konfiguracjami narzędzi dostosowanymi do potrzeb i zasobności portfela ich przyszłego użytkownika. Wózki skonfigurowane do obsługi samochodów osobowych to np. GCAJ0001, produkowany przez firmę Toptul i wyposażony w 227 narzędzi, czy Hans (indeks: 9918HQ-GTT520), którego wyposażenie liczy 520 elementów do obsługi samochodów ciężarowych, więc zawiera również narzędzia o dużych rozmiarach. W obu tych wózkach znajdują się objęte dożywotnią gwarancją narzędzia wykonane ze stali dobrej jakości, między innymi chromowo-wanadowej (CR-V).

wyposażenie warsztatu

Na dobry początek potrzebny będzie też warsztatowy podnośnik. Firma Inter Cars posiada w swej ofercie podnośniki kilku producentów i jest również wyłącznym dystrybutorem urządzeń włoskiego producenta OMA. Modelem, który moglibyśmy zaproponować na początek, jest elektromechaniczny, elektronicznie synchronizowany, 2-kolumnowy 504A ES o udźwigu 3000 kg. Ma on gniazdo elektryczno-pneumatyczne na kolumnie oraz silniki 2x2,6 kW. Solidna konstrukcja zapewnia stabilną pracę przez długie lata.

Powyższe propozycje to, co prawda, kropla w morzu potrzeb początkującego warsztatu, ale od czegoś trzeba zacząć. Wiemy też, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony z pełną ofertą www.warsztat.intercars.eu. Oprócz oferty znajdą tam Państwo również mapę Polski z terytorialnym podziałem kompetencji naszych przedstawicieli handlowych zajmujących się wyłącznie sprzedażą urządzeń, wyposażeniem warsztatów, doradztwem i wsparciem merytorycznym. Ich pomoc może się okazać na prawdę nieoceniona, nie tylko dla początkujących.

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane